Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2009

Φιλιππιάδα 2004-Αστέρας Ανθούσας 3-2

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο νέο Δημοτικό στάδιο Φιλιππιάδας η Φιλιππιάδα 2004 πήρε την νίκη απέναντι στον Αστέρα Ανθούσας με 3-2.

akeime

Στο 3΄ λεπτό ο Σάμι με ανάποδο ψαλίδι έξω από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ, και στο 23΄ λεπτό πάλι ο Σάμι με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 2-0.

Στο 54΄ λεπτό ο Χαμάλογλου εκτελεί φάουλ η μπάλα κοντράρει επάνω στον Γιοχάλα και καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 65΄ λεπτό ο Δημάκος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή κάνει το 2-1, και στο 75΄ λεπτό ο Βέκιος με σουτ το 2-2.

Στο 85΄ λεπτό ο Σάμι με πλασέ πέτυχε το τελικό 3-2.

Διαιτητής ο κ. Μαλίζογλου με βοηθούς τους Γκαρτζονίκα και Γεωργίου.

ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ 2004: Αχμέτης, Μπαρτζώκας (83’ Πάσχος), Γεωργάρας , Γκίζας, Βάσσος, Κωνστας, Ρακόπουλος (90’Μασούρας ), Μαρκόπουλος , Ζιώρης (87’ Πάσχος), Γεωργάκης, Σάμι.