Κυριακή 28 Μαρτίου 2010

Ήττα και επεισόδια

Αν και ο Απολλωνας κατάφερε να προηγηθέι νωρις νωρις δεν μπορεσε να κερδισει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας καθως δεχτηκε γκολ στο 92΄λεπτό. Σε ένα επεισοδιακό ματς με τέσσερις συνολικά αποβολές η Βολίδα επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας του Απόλλωνα Πάργας

Ο Ντόκος με καταπληκτικό σουτ μόλισ στο 5 λεπτο ανοιξε το σκορ για την ομάδα μας.

Ομως με 2 γκολ στο 19΄(Στρατηγος)και στο 92΄( Γκερέκος) η ομάδα της Βολίδας κατάφερε και πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης.

Οι παίκτες που αποβλήθηκαν ήταν οι Κολοκούρας, Α. Βάσσιος για τους γηπεδούχους και Μεσημέρης, Πετρόγιαννης για τους φιλοξενούμενους.

Επεισοδιο μετα την λήξη του παιχνιδιού ανάμεσα στους παίχτες των δύο ομάδων.

Απόλλων Πάργας: Μπάμπης, Αηδόνης, Κολοκούρας, Ε. Βάσσιος, Γιάννος (46΄ Α. Βάσσιος), Δήμας, Χρήστου (80΄ Τρανός), Μώκος, Γανώλης, Λουκούμης (89΄ Παππάς), Ντόκος.

Βολίδα: Ζάχος, Μεσημέρης, Αρμένης, Πάγκαλης, Γ. Σκολαρίκης, Δούσης (80΄ Σουπιώνης), Κονισπολιάτης (75΄ Κ. Σκολαρίκης), Πετρόγιαννης, Σπίνουλας, Στρατηγός, Μοναστηριώτης (65΄ Γκερέκος).