Κυριακή 11 Απριλίου 2010

Αθλητικά 11-4-2010

Νίκη για τον Αστέρα Ανθούσας στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την ομάδα της Ένωσης με σκορ 2-0.
Τα γκολ για την ομάδα του Αστέρα πέτυχαν ο Βέκιος Θοδωρής στο 7΄λεπτό και ο Ντάλλας Δημήτρης στο 43΄ λεπτό με καταπληκτικό τρόπο .

Πάρα πολλοί φίλαθλοι παραρευθηκαν στις εξέδρες του δημοτικού σταδίου Πάργας.

Ήττα για τον Απόλλωνα στήν Πρέβεζα από τον τοπικό ΠΑΣ με 3-0 .

Στο 29΄ λεπτό ο Απόλλων Πάργας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Παππά από τον Δήμα Χ. και είχε την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δήμας Δ. αλλά ο Λιάσκος Α. απέκρουσε.

Στο 54΄ λεπτό ο Ντέτσικας με σουτ πέτυχε το 1-0.

Στο 68΄ λεπτό σέντρα του Ντέτσικα και ο Μπρούβας με κεφαλιά έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Μπάμπη.

Στο 90΄ ο Μπρούβας με ατομική προσπάθεια πέτυχε το τελικό 3-0.

Διαιτητής του παιχνιδιού ο κ. Ρούσος Γ. με βοηθούς τους Κωνσταντίνου και Ρίππη.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ: Λιάσκος Α., Μπρούβας, Μαρκός, Δήμας Χ., Δήμας Θ. (54΄ Ναστούλης), Αντωνόπουλος, Ντέτσικας, Λιάσκος Ρ. (82΄ Σιδέρης), Κώστας, Χολέβας (85΄ Πετρόπουλος), Δημουλιάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ: Μπάμπης, Αηδόνης, Βάσιος, Μώκος, Γιάννος, Δήμας, Χρήστου, Μαυραγγελίδης (78΄ Τσιτσόπουλος), Γανώλης, Παππάς (60΄ Τρανός), Ντόκος (75΄ Μάρκος).