Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2010

Αθλητικά 21-11-2010

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα του 5ου ομίλου του Περιφεριακού πρωταθλήματος πέτυχε ο Απόλλων Πάργας. Νίκησε 1-0 τον Άρη Φιλιατών.

Με ένα γκολ που πέτυχε ο Νταής στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Απόλλων Πάργας πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στον Άρη Φιλιατών.

Ο Απόλλων Πάργας είχε και ένα χαμένο πέναλτι με τον Νταή στο 66′ λεπτό και σε αυτή την φάση αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Άρη Φιλιατών, ενώ είχε και ένα δοκάρι στο 69′ λεπτό με τον Τζίμα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μπούμπας της ΕΠΣ Ηπείρου.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μπάμπης, Αηδόνης, Κολοκούρας, Μάρκος, Βάσιος Ε., Πασχοδήμας, Νταής, Βάσιος Α. (79′ Ρούσσης), Βάσιος Δ. (90′ Βέκιος), Λουκούμης, Σερίφης (46′ Τζίμας).

ΑΡΗΣ: Στασιάς, Λιαμίρας, Δάλλας, Τζανής, Τόρης, Ζήσης, Καίσαρης (84′ Νάτσης), Μηνάς, Λυμπέρης, Σωτηρίου, Αναστασίου (67′ Στυλιανίδης, 73΄ Βενέτης).

Όσο για τις άλλες δύο ομάδες της περιοχής μας ,ο Αστέρας επικράτησε εύκολα της Κρανιάς 4-1 εντός έδρας και η Ένωση ηττήθηκε στην Φιλιππιάδα με το βαρύ 8-1 από το τοπικό ΑΟΦ.